U osób naprawdę chorych np. na choroby związane z płucami lub w chorobach neurologicznych pozytywne działanie można zauważyć często już po jednym ! zabiegu.

To cecha indywidualna – każdy organizm jest inny – zalecam 4-5 zabiegi minimalnie i optymalnie 10 jako seria, ale może się okazać, że potrzeba więcej jeśli widać postęp zdrowienia.

Mogę stwierdzić tak – Jeżeli po 5 sesjach inhalacji nie ma wyczuwalnej poprawy, to znaczy, że trzeba jeszcze raz się zastanowić jakie są przyczyny dolegliwości.

Wodór to nie magia – on inicjuje proces zdrowienia likwidując bezpośrednio stany zapalne (docierając do każdej komórki ciała) i inicjując wydają pracę układu immunologicznego, który to dokonuje cudu wyleczenia. Dzięki faktowi, że jako najmniejsza atom przenika do wszystkich komórek organizmu może zadziałać w każdym miejscu także tam gdzie nie docierają leki.

Z drugiej strony przykładowo żadna terapia nie pomoże cukrzykowi, który nie przestrzega diety ani wodór, ani żadne leki.

Zdrowie to składanka wielu czynników, poczynając od diety, środowiska w którym ktoś przebywa i wielu innych, a kończąc na sferze psychiki.

Współczesna medycyna ale także i „medycyna nie akademicka” nadal skupia się na swoich specjalnościach i nie traktuje choroby Pacjenta jako wyniku splotu wielu elementów. Są schorzenia, które wywołuje tylko jeden czynniki, ale znacznie częściej to zbiór wielu elementów.