1. Czysty wodór H2 dla celów przemysłowych otrzymuje się najczęściej z gazu ziemnego.
    Taki wodór dostępny jest w stalowych butlach pod wysokim ciśnieniem i teoretycznie po dodatkowym oczyszczeniu może nadawać się do oddychania i inhalacji. Są jedna spore problemy logistyczne z butlami i z bezpieczeństwem.
  2. Druga metoda to elektroliza wody (koniecznie  wody destylowanej by uniknąć zanieczyszczeń gazu  i zniszczenia elektrolizera)
    Woda H2O to dwie cząsteczki wodoru i jedna tlenu. Tak więc gaz otrzymany w wyniku elektrolizy wody  zawiera 66% czystego wodoru i 33% tlenu + ExW o czym w innym poście.
    Taki gaz nazywamy Gazem Browna (GB) od nazwiska wynalazcy metody elektrolizy lub po prostu HHO.
    Gaz Browna uzyskiwany jest na bieżąco, a wydajność elektrolizera (ilość produkowanego gazu)  kontrolujemy regulując natężenie prądu.

To właśnie Gaz Browna używany był chyba w wszystkich badaniach nad wpływem wodoru na zdrowie publikowanych w naszym serwisie.

Koniecznie obejrzyj ten film na YouTube,
by zrozumieć różnicę pomiędzy różnymi Inhalatorami  na rynku i zrozumieć czemu to Gaz Browna,
a nie czysty wodór jest najlepszym medium do Inhalacji w celach pro-zdrowotnych

https://youtu.be/W9wcLPqpWtw

Dostępne są też generatory wodoru oparte o membranę SPE/PEM – najprościej to elektrolizer wody gdzie dodatkowo za pomocą membrany SPE/PEM  oddzielono wodór od tlenu. Taka membrana (jak sitko) przepuszcza po prostu tylko cząsteczki WODORU  które są  mniejsze od cząsteczki TLENU. Te generatory nie dostarczają ExW.